O společnosti

Historie firmy

Akciová společnost LICOLOR navazuje na dlouholetou tradici textilního průmyslu v Liberci. Vznik výroby se datuje do roku 1888 kdy firma H. Schmidt a spol. v původním objektu založila barevnu kusového zboží a mercerizaci. V této podobě byla výroba provozována až do počátku 20. století, kdy po technickém dovybavení byla firma začleněna do Spojených barvíren a.s. Liberec.

Po dalších, opakovaných organizačních a technologických restrukturalizacích ( 1919 Vereimigte Farben, 1946 Tiba Dvůr Králové, 1949 Kolora Liberec) se stal závod v roce 1958 součástí národního podniku Seba Tanvald a specializoval se na úpravu a barvení tkanin z bavlny a ze směsí ba/PES.

Akciová společnost LICOLOR byla založena v roce 1994, po oddělení od firmy Seba Tanvald a.s., v druhé vlně kuponové privatizace.

Současnost firmy

LICOLOR, a.s. Liberec e samostatnou akciovou společností zaměřenou na barvení, finální úpravu tkanin a konfekci. Akciové portfolio se skládá z majoritního podílu, vlastněného privátními subjekty a minoritního podílu, složeného drobnými akcionáři.Se svými 30 zaměstnanci patří do kategorie malých a středních podniků. Jeho základní kapitál činí přibližně 47 milionů Kč. V roce 2002 zavedl LICOLOR, a. s. systém jakosti ISO 9002, v současné době je certifikován organizací RW TÜV systému jakosti EN ISO 9001:2008.


Licolor - chráněná dílna s.r.o. obchodní firmu založil LICOLOR, a.s. v roce 2005 jako jediný společník. Chráněná dílna vyrábí prostěradla, podložky, povlaky na polštáře a deky, sesterské, lékařské a pacientské oděvy, noční košile, operační oděvy, roušky, pracovní oděvy, ubrusy, ubrousky, závěsy, pytle na prádlo, apod.



Vyrobil LICOLOR, a.s.